O nas


Jesteśmy rodzeństwem. Stworzyliśmy Mistrza Z., gdyż zauważyliśmy, że w dobie powszechnego dostępu do Internetu nie powstaje wiele nowych zagadek. Naszych łamigłówek nie wygooglujecie, wymyślamy je sami. Żeby je rozwiązać, trzeba patrzeć „szeroko”, bo zazwyczaj każda część składowa jest ważna.

Zaczynaliśmy od klasycznych zagadek z treścią. Tak naprawdę nie są one trudne, nie ma w nich zawiłych metafor, które rozumie jedynie sam autor. Ale rozwiąże je tylko ten, kto potrafi łączyć ze sobą różne, nierzadko sprzeczne, elementy.

Stopniowo wprowadzamy nowe formy. Są więc zagadki, którym towarzyszą ilustracje i zagadki niekonwencjonalne. Ciekawym projektem była obszerna zagadka literacka – opowiadanie, w którym, jak w kryminale, trzeba było wytypować winnego pewnego zamieszania.

Staramy się układać takie zagadki, żebyście dobrze się z nami bawili. Mamy nadzieję, że tak jest. Bo my z Wami bawimy się doskonale.

Basia Szega – absolwentka filologii polskiej ze specjalnością: slawistyka.
Zainteresowania: mitologia i demonologia Słowian, struktury fabularne (logika, symbolika, psychologia), gra w siatkówkę.

Piotr Kalsztyn – przez kilka lat związany z mediami internetowymi, obecnie po drugiej stronie mocy.
Zainteresowania: media internetowe, portale społecznościowe i różne fajne rzeczy, które można zrobić w internecie. Prywatnie Piotrka możecie znaleźć na Facebooku i Instagramie.

Jak się z nami skontaktować możecie sprawdzić tutaj.

BaZapisz

Zapisz